Spotkanie z bajkopisarzem Pan Poeta Show 23 kwietnia 2024

Utworzono dnia 24.04.2024

Dnia 23 kwietnia do naszej biblioteki przybyły dzieci z oddziału „0” i klas I Szkoły Podstawowej w Lnianie na spotkanie z bajkopisarzem Panem Poetą. Spotkanie to było okazją do świętowania Światowego Dnia Książki. W swoich książkach Pan Poeta w zabawny sposób porusza wielkie problemy: jak zaakceptować siebie, czy można być egoistą, po co nam języki obce, jak nie przebrać miarki ze strojeniem się, jaką moc ma przyjaźń. Na początku dzieci wysłuchały bajek "Paw", "Kaczka", "Wróbelek", "Kura", które Pan Poeta opowiadał przy pomocy dużych maskotek-pacynek. Dodatkowo Pan Poeta miał przygotowane dla najmłodszych ciekawe zadania, które urozmaiciły całe spotkanie i zadziałały na ich wyobraźnię. Uczniowie na pierwszym spotkaniu otrzymali „kometę” i starali się ją jak najwyżej wyrzucić w powietrze. Druga grupa natomiast otrzymała skrzydła, które upiększyć musieli kolorowymi piórkami. Wiele radości również sprawiło dzieciom nakarmienie warzywami i owocami kury z tytułowej bajki "Kura". Każdy otrzymał również balonik wypełniony ziarenkami, który obrazował co powinny jeść kury. Jednak najwięcej frajdy miały dzieci z hałasu jakie wydawał balonik z ziarenkami podczas poruszania na chuście animacyjnej. Spokojny odgłos morza zamieniał się w dźwięki wielkiego sztormu. Książki autorstwa Pana Poety dostępne są w naszej bibliotece, zachęcamy więc do odwiedzenia nas i wypożyczania bajek "Paw", "Kaczka", "Wróbelek", "Kruk", „Kura”.

Spotkanie autorskie Pan Poeta 2024

Utworzono dnia 23.04.2024, 12:59

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Nasz Facebook

JUBILEUSZ GBP LNIANO 1950-2020